رهبر انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا پس از شهادت سردار حسین همدانی در منزل این شهید حضور یافتند و از خانواده وی تفقد کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا پس از شهادت سردار حسین همدانی در منزل این شهید حضور یافتند و از خانواده وی تفقد کردند.

سردار شهید حسین همدانی از نخستین فرماندهان میدانی مقابله و مبارزه با شجره خبیثه داعش بود که توانست با فرماندهی و هدایت‌های خود علاوه بر دفع خطر جدی تروریست‌ها بتواند با بسیج نیروهای مردمی سوریه نقش مهمی را در قطع دست تروریست‌ها ایفا کند.

سردار شهید حاج حسین همدانی که از او به عنوان «بزرگ‌ترین فرماندهان جنگ سوریه»، «نابغه‌ جنگ‌های ناهمتراز در غرب آسیا» و «مرد شماره ۲ سپاه» یاد می‌شود، در کنار حاج احمد متوسلیان، شهید محمدابراهیم همت و شهید محمود شهبازی از بنیانگذاران تیپ ۲۷ محمد رسول‌الله(ص) شناخته می‌شود.

حاج حسین همدانی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در امر مبارزه فعال بود، در دوران پس از جنگ تحمیلی، مسئولیت‌های متعددی در سپاه و بسیج داشته است؛ فرماندهی سپاه پاسداران استان همدان، فرماندهی لشکر 27 محمد رسول‌الله(ص) و سپاه پاسداران تهران و مشاور فرمانده کل سپاه، بخشی از مسئولیت‌های اوست.

سردار همدانی در سال ۱۳۹۰ به عنوان فرمانده راهبردی در میدان نبرد سوریه حاضر شد. او در آنجا به «ابووهب» معروف بود. تشکیل گروه‌های دفاع مردمی ایده‌ او برای نجات سوریه از بحران بوده است.

حاج حسین همدانی سرانجام روز ۱۶ مهر ۱۳۹۴ در مسیر استان حماء در جنوب شرقی حلب به شهادت رسید. / فارس

توسط AdminRaf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *