یک روزنامه بریتانیایی از کلاه ۴۵۰ میلیون دلاری که بر سر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان رفته پرده برداشت.

رسانه‌های عربی به نقل از روزنامه بریتانیایی تایمز خبر دادند، ظاهرا تابلویی که دلال‌های آثار فرهنگی به نام اثر داوینچی به قیمت 450 میلیون دلار به محمد بن سلمان فروخته اند، تقلبی از کار آمده و کلاهی به همین قیمت سر ولیعهد عربستان رفته است.

براساس اطلاعات منتشر شده، محمد بن سلمان بعد از مدتی متوجه این کلاهبرداری شده است و به این نتیجه رسیده تابلویی که در یک حراجی به نام اثر داوینچی خریده است یک اثر تقلبی بوده و او قربانی بزرگترین کلاهبرداری تاریخ هنر شده است، این در حالی است که تا قبل از این گفته می‌شد او صاحب گران‌‌ترین اثر تاریخ هنر شده است.

این مسئله را حضور مارتین کیمپ کارشناس بریتانیایی آثار هنری در ریاض تایید کرد.

تایمز اعلام کرد، شک و تردیدهای بن سلمان باعث شد تا از کیمپ برای حضور در ریاض دعوت به عمل‌‌  آورد تا  او مشخص کند که آیا واقعا ولیعهد سعودی در معرض بزرگترین کلاهبرداری قرار گرفته است یا خیر؟

به گفته این کارشناس قبلا نیز از وی برای اطمینان از اصالت این اثر هنری برای حضور در ریاض دعوت شده بود.

با این حال تحقیق انجام گرفته توسط موزه مشهور برادو در مادرید، ثابت کرده است، گران‌‌ترین نقاشی فروخته شده در جهان که سلواتور موندی نام داشته و گفته می‌شود از آثار داوینچی بوده و اکنون در مالکیت عربستان است، فاقد اصالت هنری است.

میدل ایست‌ای پیش از این اعلام کرده بود، این تابلو در نوامبر 2017 به قیمت 450 میلیون دلار توسط یک شاهزاده سعودی که هویتش اعلام نشده خریداری شده بود.

بعدها نیز مشخص شد مشتری وکیل محمد بن سلمان ولیعهد عربستان بوده است.

براساس گزارش موزه اسپانیایی، در صورت تایید عدم اصالت این تابلو، ارزش آن به شکل سهمگین کاهش خواهد یافت. / تسنیم

توسط AdminRaf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *